Политика приватности за АС апликацију за самовредновање квалитета рада школе

Овде можете да се упознате са начинима на које се Ваши подаци као корисника АС апликације за самовредновање квалитета рада школе (у даљем тексту АС апликација) прикупљају и чувају.

1. Идентитет и контакт подаци руковаоца подацима:

АС апликација је бесплатна и доступна основним и средњим школама у Републици Србији. Школе одлучују да ли ће је користити или не. Администратор школе (делегирана запослена особа из Ваше школе) креира налоге за све наставнике, стручне сараднике, сараднике и директора/помоћника директора (више информација овде).

Подацима руководе школе, односно школски администратори именовани од стране директора школе у којој су запослени.

1. Контакт адреса у вези за заштитом података о личности:

cipcentar@cipcentar.org

1. Сврха обраде, извор података и правни основ за обраду

ЦИП-Центар за интерактивну педагогију ће периодично имати увид само у број регистрованих школа на апликацији, али не и у личне податке запослених у школи, нити податке о (само)вредновању које су унели у апликацију.

Шта се прикупља и чува на АС апликацији:

• подаци школе у којој сте запослени (назив, место школе, назив Школске управе којој школа припада, адреса, општина, матични број и податак да ли је у питању основна или средња школа);
  • подаци потребни за креирање налога који омогућавају приступ и рад у апликацији (име и презиме запосленог, мејл адреса, корисничко име (креира га администратор школе), улога за рад на апликацији (наставник или евалуатор));
  • подаци које уносе наставници и евалуатори током процеса (само)вредновања за своју школу током различитих школских година, на основу којих систем креира збирне и појединачне извештаје[1].

Правни основ за прикупљање и чување наведених података је Ваш пристанак дат активацијом налога и коришћењем АС апликације. Пристанак можете у било ком тренутку повући тако што ћете послати мејл на контакт адресу наведену у тачки 1.

Прикупљени подаци на платформи су сигурни и заштићени од губитка, недозвољеног приступа и злоупотребе.

1. Изношење података о личности у другу државу

Подаци који се прикупљају и чувају (наведени у тачки 3.) се обрађују на серверима у Немачкој.

1. Рок чувања података

Подаци на АС апликацији које уносе запослени из школа се чувају неограничено.

1. Права лица на које се подаци односе

Било које лице чије податке школа у којој је запослен обрађује има право да захтева од наведене школе:

• да га истинито и потпуно обавести о обради његових података;
  • право на увид и/или копију података који се на њега односе;
  • право на исправку и допуну погрешних или непотпуних података, у било које време;
  • право на брисање, коме се може удовољити у складу са законским условима, односно када: подаци о личности више нису неопходни за остваривање сврхе због које су прикупљени или на други начин обрађивани; лице на које се подаци односе је поднело приговор на обраду по основу легитимног интереса руковаоца, а нема другог правног основа за обраду; подаци о личности су незаконито обрађивани; подаци о личности морају бити избрисани у циљу извршења законских обавеза руковаоца;
  • право на ограничење обраде, коме се може удовољити уколико су испуњени прописани услови: ако је лице на које се подаци односе оспорило тачност података о личности, а руковаоцу је потребно време које му омогућава да провери тачности; ако је обрада је незаконита, а лице се противи брисању и уместо брисања захтева ограничење употребе података; руковаоцу више нису потребни подаци о личности за остваривање сврхе обраде, али их је лице затражило у циљу подношења, остваривања или одбране правног захтева; или је лице већ поднело приговор на обраду, а у току је процењивање да ли правни основ за обраду од стране руковаоца претеже над интересима лица;
  • право да у било ком тренутку повуче свој пристанак на обраду одређених података, уколико је пристанак правни основ за обраду.

Лице такође има право на приговор, уколико лице на које се подаци односе сматра да легитимни интерес руковаоца на основу ког се подаци обрађују није оправдан, односно да угрожава права, слободе и интересе тог лица.

1. Право да се поднесе притужба Поверенику

Лице има право на притужбу Поверенику за информације од јавног значаја и заштиту података о личности, у складу са Законом о заштити података о личности.

Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности

• Булевар краља Александра 15
  • Београд 11120, Србија
  • е-адреса: office@poverenik.rs
  1. Постојање аутоматизованог доношења одлуке, укључујући профилисање

ЦИП-Центар за интерактивну педагогију не врши аутоматизовано доношење одлука, нити профилисање, на основу података о личности.

1. Политика колачића

1Збирни извештаји се односе на области квалитета 1, 3, 4, 5 и 6 и анонимни су;

Појединачни извештаји се односе на област квалитета 2 и нису анонимни. Запослени у улози евалуатора може видети податке које су унели наставници (по имену).